PŚ w Anterselvie: Niemiecka sztafeta poza zasięgiem, Polki 12

15:59, 22.01.2017 Mateusz Król

Reprezentantki Niemiec wygrały rywalizację sztafet 4×6 kilometra podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Drugie miejsce przypadło Francuzkom, a najniższy stopień podium Włoszkom. Polki zakończyły bieg na 12. miejscu.

Reprezentantki Niemiec od samego początku sztafety utrzymywały się w ścisłej czołówce. Znaczny udział w zwycięstwie miała Maren Hammerschmidt, która na drugiej zmianie wyprowadziła Niemki na prowadzenie z blisko 33 sekundową przewagą. Niemki nie oddały już prowadzenia do końca zawodów - pokonując drugie na mecie Francuzki o 24.2 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęły Włoszki, które po czterech zmianach nieznacznie pokonały Ukrainki - zaledwie o 4.1 sekundy.

Reprezentantki Polski startujące w składzie - Gwizdoń, Hojnisz, Mąka oraz Guzik ukończyły zawody na 10 miejscu. Ogółem Biało - Czerwone zanotowały sześć niecelnych strzałów podczas ośmiu wizyt na strzelnicy.