PŚ w Altenbergu: Zawody drużynowe odwołane, Robatscher najlepsza w jedynkach

13:40, 03.02.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 13:41, 03.02.2019

Victoria Demchenko (3. miejsce)

Z powodu śnieżycy, jaka panowała dziś na torze w Altenbergu, program zawodów Pucharu Świata uległ znaczącym zmianom. Rywalizację kobiet ograniczono do jednego ślizgu, a zawody sztafet zostały odwołane. Najwięcej powodów do zadowolenia mają dziś Włosi - za sprawą Sandry Robatscher, która zwyciężyła po raz pierwszy w karierze.

Jak podało włoskie radio RAI Sport, Sandra Robatscher jest pierwszą zawodniczką z Południowego Tyrolu od roku 1996, która wygrała w zawodach Pucharu Świata. Włoszka wyprzedziła legendę saneczkarskich tras, Natalie Geisenberger o 0.09 sekundy. Skład podium uzupełniła Rosjanka Wiktoria Demczenko. W jej startach nie widać już śladu po wypadku, jakiego doznała miesiąc temu na torze w Königssee.

Stopniowo pogarszające się warunki nie pozwoliły wielu czołowym zawodniczkom Pucharu Świata na zajęcie wysokich miejsc na niemieckim torze. Summer Britcher zajęła dopiero dwudzieste miejsce, a Niemki, Julia Taubitz i Dajana Eitberger, uplasowały się w połowie trzeciej dziesiątki.

W zawodach nie startowały reprezentantki Polski.