PŚ w Altenbergu: Triumfy Natalie Geisenberger i sztafety Niemiec

13:44, 26.02.2017 Kamil Karczmarek

Kolejny sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie został zakończony. Ostatniego dnia zawodów w Altenbergu zwyciężyli Natalie Geisenberger i sztafeta Niemiec. Polska drużyna zajęła 8. miejsce.

Natalie Geisenberger wywalczyła sobie kryształową kulę już tydzień temu w Pjongczangu. Dzisiaj Niemki wywalczyły pomiędzy sobą, o to która będzie najlepsza w Altenbergu. Po pierwszym ślizgu prowadziła Natalie Geisenberger z niedużą przewagą nad Dajaną Eitberger i Tatjaną Huefner. W drugiej części zawodów Huefner wyprzedziła Eitberger, jednak Geisenberger zdołała się obronić. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pokonała mistrzynię świata o 71 tysięcznych części sekundy. Świetnie w drugim ślizgu pojechała Tatiana Iwanowa, która awansowała z 9. na 4. lokatę.

Polki zaprezentowały się dosyć przyzwoicie. Ewa Kuls zarówno po pierwszym jak i drugim ślizgu plasowała się na 18. miejscu. Do Geisenberger Polka straciła niecałe 2 sekundy. Natalia Wojtuściszyn po połowie zawodów była 20., jednak po drugim ślizgu polska saneczkarka spadła o 2 pozycje.

Wyniki jedynek kobiet

Klasyfikację generalną wygrała Natalie Geisenberger przed Tatjaną Huefner i Tatianą Iwanową. Ewa Kuls zakończyła sezon na 21. miejscu. Natalia Wojtuściszyn w generalce zajęła 26. pozycję.

Końcowa klasyfikacja generalna PŚ w jedynkach kobiet

Reprezentacja Niemiec odniosła w tym sezonie czwarte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Triumf gospodarzy nie przyszedł łatwo, gdyż po przejazdach Natalie Geisenberger i Felixa Locha faworyci byli wolniejsi od Łotyszy. Swoje zrobili Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy po fantastycznej końcówce da Niemcom przewagę 125 tysięcznych części sekundy nad Łotwą. Sztafetę, która zajęła 2. miejsce tworzyli Eliza Cauce, Kristers Aparjods i Juris Sics/Andris Sics. Na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie w składzie Tatiana Iwanowa, Roman Rjepiłow oraz duet Władisław Jużakow/Jurij Prokorow.

Ewa Kuls, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zgodnie z oczekiwaniami zajęli 8. miejsce. Polacy stracili do Niemców niewiele ponad 1,5 sekundy. W klasyfikacji generalnej Polacy również uplasowali się na 8. pozycji. Podium całego sezonu jest takie same jak podium zawodów w Altenbergu czyli Niemcy, Łotwa i Rosja.