PŚ w Altenbergu: Świetny wynik sztafety!

14:47, 03.12.2017 Kamil Karczmarek

Polska sztafeta w składzie Natalia Wojtuściszyn, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła wysokie 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Altenbergu. Wcześniej Wojtuściszyn zajęła 20. miejsce w zawodach jedynek.

Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Po swoim przejeździe nasi zawodnicy zajmowali 2. miejsce ze stratą sekundy do Włochów. Potem wolniej od Polaków pojechali Słowacy i Rumuni. Wydawało się, że polska sztafeta zajmie 8. miejsce. Niespodziewanie wolniej od naszego zespołu pojechali Amerykanie, a potem także po problemach dwójki Rosjanie. Czas 2:24.049 zapewnił polskiej drużynie 6. pozycję.

Żadnego niespodzianką nie jest zwycięstwo Niemców. Natalie Geisenberger, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken wyprzedzili Austriaków (Kastlunger, Kindl, Penz/Fischler) i Włochów (Robatscher, Rieder, Nagler/Mallaier).

Wyniki - sztafeta

Do zawodów głównych z Pucharu Narodów awansowała Natalia Wojtuściszyn. Ta sztuka nie udała się Ewie Kuls-Kusyk. Wojtuściszyn w obydwu ślizgach uzyskała czas 1:45.898. Polska saneczkarka zajęła 20. miejsce. Po raz kolejny triumfowała Natalie Geisenberger. Po pierwszym ślizgu Niemka prowadziła tylko 2 tysięczne przed Tatjaną Huefner. W drugim przejeździe liderka Pucharu Świata powiększyła swoją przewagę nad mistrzynią świata do 157 tysięcznych. Trzecia była kolejna Niemka Dajana Eitberger. Pierwszego ślizgu nie ukończyły 3 zawodniczki: Ekaterina Katnikowa, Ulla Zirne i Kendija Aparjode.