PŚ w Altenbergu: Ostatni w sezonie Puchar Narodów dość udany dla Polaków

17:56, 24.02.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 20:48, 24.02.2017

Wszyscy Polacy za wyjątkiem Mateusza Sochowicza awansowali do zawodów głównych. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski nie musieli się kwalifikować.

Maciej Kurowski w Pucharze Narodów zajął 9. miejsce. Reprezentant Polski znalazł się w grupie 20 saneczkarzy, którzy awansowali do zawodów głównych. Niestety, przejazdu w Pucharze Narodów nie ukończył Mateusz Sochowicz. Eliminacje wygrał Austriak Reinhard Egger, który wyprzedził Chrisa Eisslera i Kristersa Aparjodsa.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

Możemy być bardzo zadowoleni z występu polskich saneczkarek. Ewa Kuls ze stratą blisko 3 dziesiątych części sekundy była 8. Druga z Polek Natalia Wojtuściszyn straciła blisko sekundę, ale mimo to zajęła 13. miejsce i zakwalifikowała się do niedzielnych zawodów. Najlepszy wynik w Pucharze Narodów osiągnęła Alex Gough. Obok Kanadyjki na podium stanęły Sandra Robatscher i Martina Kocher.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

W Pucharze Narodów dwójek najlepszy wynik uzyskali Aleksander Denisiew/Władisław Antonow. Drugie miejsce zajęli Jacob Hyrns/Anthony Espinoza, a trzecie Andris i Juris Sics. Kwalifikacje z 11. miejscem ukończyli Artur Petyniak/Adam Wanielista.

Puchar Narodów dwójek

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski startowali w treningu rozstawionych zawodników. Z czasem 43.389 Polacy zajęli 10. pozycję. Trening wygrali z wynikiem 42.819 Tobias Wendl/Tobias Arlt. Na drugim miejscu uplasowali się Tristian Walker/Justin Snith, a na trzecim Matthew Mortensen/Jayson Terdiman.