PŚ w Altenbergu: Dobre wyniki Polaków

15:03, 02.12.2017 Kamil Karczmarek

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 14. miejsce w zawodach dwójek. Mateusz Sochowicz zajmując 21. miejsce, osiągnął najlepszy wynik w karierze. Maciej Kurowski uplasował się na 24. miejscu. Wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken i Felix Loch.

Chmielewski i Kowalewski w pierwszym ślizgu popełnili jeden poważny błąd. Mimo to, Polacy byli na wysokim 10. miejscu. Jednak strata Polaków do wyższych lokat oraz przewaga nad dwójkami plasującymi się za Polakami nie były duże. Pierwsza część drugiego ślizgu Chmielewskiego i Kowalewskiego była bardzo dobra. Niestety, w końcówce nasi saneczkarze stracili 7 setnych sekundy i na mecie zajęli dopiero 5. miejsce. Ostatecznie polska dwójka została sklasyfikowana na 14. miejscu. Jest to najlepszy wynik Polaków na torze w Altenbergu. Artur Petyniak/Adam Wanielista odpadli w Pucharze Narodów.

Po raz trzeci w tym sezonie wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken. Niemcy byli najszybsi w obydwu ślizgach i uzyskali łączny czas 1:23.539. Do swoich najlepszych startów z poprzednich sezonach nawiązali Peter Penz/Georg Fischler. Austriaccy saneczkarze zajęli drugie miejsce ze stratą 269 tysięcznych do zwycięzców. Trzecią pozycję zajęli Robin Geueke/David Gamm, którzy po pierwszym ślizgu byli na 7. miejscu. Zaledwie o 3 tysięczne części sekundy miejsce na podium ze swoimi rodakami przegrali Tobias Wendl/Tobias Arlt.

Wyniki - dwójki

Mateusz Sochowicz na długo zapamięta dzisiejsze zawody. Po pierwszym ślizgu reprezentant Polski plasował się na 25. miejscu. W drugim przejeździe Sochowicz uzyskał świetny czas 54.648 i wyszedł na prowadzenie. Potem Polak wyprzedził Mitchela Malyka, Riksa Rozitisa oraz Siemiona Pawliczenkę (Rosjanin miał problemy na starcie drugiego ślizgu) i awansował na 21. miejsce. Maciej Kurowski z łącznym wynikiem 1:49.622 zajął 24. miejsce. Względem pierwszego ślizgu polski saneczkarz wyprzedził Pawliczenkę. Niewątpliwie zarówno Sochowicz jak i Kurowski, mogą zaliczyć dzisiejsze zawody do udanych.

Rywalizację o zwycięstwo stoczyli Felix Loch i Roman Rjepiłow. Niemiec wygrał pierwszy ślizg, a Rosjanin wygrał drugi ślizg. Lepszy łączny wynik uzyskał lider Pucharu Świata (1:48.116), który wyprzedził Rjepiłowa o 126 tysięcznych części sekundy. Trzecie miejsce zajął kolejny Niemiec Andi Langenhan.