PŚ w Altenbergu: Austriackie triumfy w Niemczech

15:45, 11.01.2020 Kamil Karczmarek

Austriacy okazali się najlepsi w zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata w Altenbergu. David Gleirscher wygrał w jedynkach, a najszybszą dwójką byli Thomas Steu/Lorenz Koller.

Po dłuższej przerwie powrócił Puchar Świata w saneczkarstwie. Pierwsze w 2020 roku zawody odbyły się w niemieckim Altenbergu. Na początek rywalizowały dwójki. Na starcie z przyczyn osobistych zabrakło Wojciecha Chmielewskiego/Jakuba Kowalewskiego. Najlepsi okazali się Thomas Steu/Lorenz Koller. Austriacy prowadzili po pierwszym ślizgu i w drugiej części zawodów powiększyli przewagę nad Toni Eggertem/Saschą Beneckenem do 228 tysięcznych. Podium uzupełnili Aleksandr Denisow i Władysław Antonow, którzy byli najszybsi w drugim przejeździe.

Wyniki - dwójki

Austriacy zdominowali dzisiejsze zawody, bo w jedynkach najlepszy był David Gleirscher. Mistrz olimpijski sięgnął po pierwsze zwycięstwo od igrzysk w Pjongczangu. Austriacki saneczkarz zdecydowanie wygrał pierwszy przejazd i w drugim ślizgu bez problemów obronił prowadzenie. Drugie miejsce ze stratą 233 tysięcznych zajął Kevin Fischnaller. Na 3. pozycję z 7. awansował Felix Loch. Duży awans z 23. na 10. miejsce zanotował Roman Rjepiłow. Tuż za liderem Pucharu Świata na półmetku plasował się Mateusz Sochowicz. Polski saneczkarz utrzymał 24. miejsce. W drugim przejeździe duże problemy miał trzeci po pierwszym ślizgu Jonas Mueller, który spadł na ostatnią pozycję.