PŚ w Altenbergu: 18. miejsce czwórki Mateusza Lutego!

17:33, 07.01.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:35, 07.01.2018

Pierwszy dobry i drugi zły ślizg w gęstej mgle dały czwórce Mateusza Lutego 18. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Altenbergu. Mateusz Luty osiągnął najlepszy od lat wynik w czwórkach. Polacy częściowo wypełnili minimum kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie.

Warunki na torze w Altenbergu nie były dobre do rywalizacji. Pilotowanie zawodnikom utrudniała gęsta mgła. W pierwszym przejeździe Mateusz Luty świetnie poradził sobie w trudnych warunkach. Polski pilot razem z Arnoldem Zdębiakiem, Łukaszem Miedzikiem i Grzegorzem Kossakowskim zajmował 11. miejsce z wynikiem 54,81. Drugi ślizg od samego początku nie układał się po myśli Polaków. Polska czwórka spadła na 18. miejsce, czyli najlepsze od 15. miejsca w Konigssee w sezonie 2015/16. 18. pozycja to minimum wymagane przez Polski Komitet Olimpijski.

Wczorajsze niepowodzenie powetował sobie Nico Walther. Niemiec został wczoraj zdyskwalifikowany w dwójkach. Dzisiaj Walther triumfował w czwórkach razem z Kevinem Kuske, Christianem Poserem oraz Ericiem Franke. Drugie miejsce zajął zespół Francesco Friedricha, który awansował w drugim ślizgu z 4. na 2. pozycję. Na trzecim miejscu uplasowała się czwórka Łotysza Oskarsa Kibermanisa. Miejsca za podium zajęli wczorajszy zwycięzca Justin Kripps oraz lider Pucharu Świata Johannes Lochner.