PŚ: Stefan Kraft najlepszy w serii próbnej, dobre skoki Polaków!

Stefan Kraft po skoku na 236 m wygrał serie próbną przed ostatnim konkursem tego sezonu. Austriak wyprzedził Petera Prevca i Kamila Stocha.

Do Krafta niewiele stracił walczący o kryształową kulę Peter Prevc. Słoweniec lądował półtora metra bliżej niż zwycięzca tegorocznego turnieju czterech skoczni. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch. Rekordzista Polski w długości skoku odleciał na 230,5 m. Tuż za nimi znalazł się Jurij Tepes (229,5 m) i Michael Hayboeck (223 m). Severin Freund (221 m) uplasował się na 6 lokacie.

Dobrze spisał się również Piotr Żyła. Aktualnie drugi najlepszy Polski skoczek uzyskał w swojej próbie 214 metrów i zajął 8 miejsce. Pozostali biało-czerwoni nie skaczą dzisiaj, gdyż prawo startu ma tylko czołowa 30 klasyfikacji generalnej pucharu świata.