PŚ: Severin Freund zwycięża w Trondheim! Kamil Stoch dwunasty!

SAM_2837Severin Freund zwycięża w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w norweskim Trondheim i zostaje również nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Stefan Kraft, który prowadził po pierwszej serii z dużą przewagą, po dużych problemach przy lądowaniu i wypięciu się wiązania zajął dopiero 9. miejsce. Tym samym swoje 16. zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł Severin Freund (135 i 139 m) i pozabawił Krafta żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na podium zajął dzisiaj Peter Prevc, który po skokach na 137,5 i 136 m, stracił do Freunda 10,2 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Mistrz Świata Rune Velta (134 i 141,5 m).

Swoich dobrych skoków nie powtórzyli reprezentanci Polski. Powracający po problemach zdrowotnych Kamil Stoch, po skokach na 132 i 126 m zajął ostatecznie 12. lokatę. Najlepsze miejsce w sezonie zajął Klemens Murańka (129,5 i 123,5 m), który zakończył zawody na 17. miejscu. Piotr Żyła (129,5 i 121 m) po słabszym skoku w niekorzystnych warunkach zajął 20. miejsce.

Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata spadł Stefan Kraft. Austriak do drugiego Petera Prevca traci 12 pkt.

Klasyfikacja generalna PŚ
Klasyfikacja Pucharu Narodów

Już w sobotę kolejny konkurs indywidualny. Tym razem Puchar Świata zawita do stolicy Norwegii – Oslo.

Jedna myśl na temat “PŚ: Severin Freund zwycięża w Trondheim! Kamil Stoch dwunasty!