PŚ: Peter Prevc wygrywa po raz 14 w sezonie! Słaby występ Polaków

DSC_0499

Peter Prevc wygrał 14 konkurs indywidualny w sezonie 2015/2016! Na drugim miejscu stanął Johann Andre Forfang, a trzeci był Robert Kranjec. Najlepszym z reprezentantów Polski był Kamil Stoch, który uplasował się na 15 miejscu.

O Peterze Prevcu w tym sezonie można powiedzieć tylko jedno: absolutny dominator! Słoweniec wygrał 14 konkurs indywidualny, czym samym jest samodzielnym liderem w klasyfikacji ilości zwycięstw w jednym sezonie w skokach narciarskich. Prevc na Letalnicy uzyskał 223 metry w pierwszej serii i 232,5 metra w drugiej (426.5 pkt.). Na drugim stopniu podium stanął Johann Andre Forfang po skokach dwukrotnie na 226 metrów (419 pkt.). Trzeci był również reprezentant gospodarzy – Robert Kranjec (223 metry; 241,5 metra; 414 pkt.).

Niestety, z pozycji lidera po pierwszej serii na miejsce czwarte spadł Severin Freund (227,5 metra; 216 metrów; 209.9 pkt.). Kenneth Gangnes lądował na 222 metrze oraz 226 metrze, co dało mu miejsce piąte. Dla Noriakiego Kasaiego był to wyjątkowy konkurs. Japończyk po raz 500 przystąpił do konkursu Pucharu Świata. W specjalnie przygotowanej na tą okazje złotej koszulce zajął dzisiaj piąte miejsce. Kasai dwukrotnie szybował na 225 metr (397.9 pkt.).

Najlepszym z Polaków był dzisiaj Kamil Stoch, który oddawał skoki na odległości 208,5 metra i 212 metrów (362.5 pkt.). Tym samym dwukrotny mistrz olimpijski z Sochi zajął 15 miejsce. Drugim Polakiem, który miał prawo startu w drugiej serii był Andrzej Stękała, który po skokach na 203 metry oraz 193,5 metra (327.9 pkt.) musiał zadowolić się miejscem 30. Pierwszy konkurs indywidualny w Planicy pechowo zakończył się dla Macieja Kota. Zawodnik z Zakopanego pomimo dobrego skoku na 200,5 metra (166.3 pkt.) nie zdołał zakwalifikować się do serii finałowej, ostatecznie zajmując 31 miejsce. Stefan Hula również tego konkursu nie zakwalifikuje do tych szczęśliwych. Podopieczny Macieja Maciusiaka skoczył 199 metrów (163.4 pkt.) i uplasował się na pozycji 33. Dawid Kubacki (194 metry; 158.1 pkt.) został sklasyfikowany na 39 miejscu. Słabo spisał się najlepszy z naszych „lotników” w tym sezonie – Piotr Żyła. Popularny „wiewiór” doleciał tylko do 187 metra (149.7 pkt.), co dało mu 42 lokatę. Zdecydowanie najgorzej z naszych reprezentantów poszło Bartłomiejowi Kłuskowi, który w swojej próbie oddał skok na 175 metrów (132.4 pkt.) i zajął 49 miejsce.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikacji lotów narciarskich prowadzi Peter Prevc z dorobkiem 350 pkt.. Drugi jest Johann Andre Forfang (228 pkt.), a trzeci Robert Kranjec (220 pkt.). Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch zajmuje miejsce 19 i jak dotąd zgromadził 42 pkt.

Klasyfikacja za loty narciarskie

W klasyfikacji generalnej, pewny zwycięstwa jest Peter Prevc (2123 pkt.). Na drugim miejscu stale plasuje się Severin Freund (1414 pkt.). Kenneth Gangnes po dzisiejszym konkursie wyprzedził Michaela Hayboecka i tym samym wrócił na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do tej pory Norweg ma 1258 pkt.. Kamil Stoch z dorobkiem punktowym wynoszącym 275 pkt., musi zadowolić się miejscem 21.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Już jutro kolejne pucharowe emocje w Planicy. Konkurs został zaplanowany na godz.: 15:15. Kwalifikacje do konkursu zostaną przeprowadzone godzinę wcześniej.