PŚ: Bracia Prevc zdominowali zawody, Polacy słabo

15:10, 19.12.2015 Franek Damboń Aktualizacja: 10:02, 20.12.2015

DSC_1017-Copy

Niesamowity dzień dla Słoweńskich skoków oraz braci Prevc. Tym lepszym okazał się doświadczony już Peter Prevc, tuż za nim uplasował się jego młodziutki brat Domen Prevc. Ostatnie miejsce na podium uzupełnił weteran skoków Noriaki Kasai.

I seria

Trzecie miejsce zajmował młodszy z braci Prevc 16-letni Domen (133,5 m). Tuż za podium znalazł się wracający do bardzo dobrej formy Stefan Kraft (132,5 m). Piąte miejsce zajmował Anders Fannemel (133 m). Czołową szóstkę zamykał wicelider Pucharu Świata Severin Freund (133 m).

Najwyżej z Polaków na miejscu 9. znalazł się Kamil Stoch po skoku na 130,5 m. Debiutujący w Pucharze Świata Andrzej Stękała zajmował 21. miejsce (127 m). Stefan Hula uzyskał 125,5 m, zajmując 24. miejsce. Do serii finałowej nie awansowali pozostali trzej Polacy. Najbliżej awansu do drugiej serii był Dawid Kubacki (120 m) był na 35. miejscu. 41. był Klemens Murańka, (118 m), a na miejcu 45. znalazł się Piotr Żyła skacząc 115,5 m.

Pełne wyniki pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Engelbergu

II seria

Peter Prevc w drugiej serii potwierdził , że był dzisiaj tym najlepszym. Słoweniec w drugiej próbie uzyskał 134 metry i zdecydowanie wygrał. Jego młodszy brat Domen Prevc awansował z trzeciego miejsca podium na drugi jego stopień. 16-letni zawodnik w drugiej serii wylądował na 134 metrze i uplasował się tuż za swoim bratem. Podium uzupełnił doświadczony Japończyk Noriaki Kasai. Weteran skoków w swojej próbie uzyskał również 134 metry. Tuż za podium znalazł się Richard Freitag (132,5 ; 128,5 m) , który nie utrzymał miejsca na podium jakie zajmował po pierwszej próbie. Niestety nasi reprezentanci w drugiej serii zaprezentowali się słabo i nie utrzymali miejsc zajmowanych po pierwszej serii. Kamil Stoch w swojej drugiej próbie uzyskał zaledwie 118 metrów, przez co zanotował spadek z pozycji dziewiątej na dwudziestą. Stefan Hula został sklasyfikowany na miejscu 22. ( 125,5 ; 126,0 m ), a nasz debiutant Andrzej Stękała uplasował się na miejscu 27. ( 127,0 ; 122,0 m).