PŚ: Pierwsza wygrana Forfanga w karierze, Peter Prevc drugi

14:10, 12.03.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 10:51, 13.03.2016

DSC_0580-Copy1

Johann Andre Forfang po fenomenalnych skokach zwycięża w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. To pierwsza wygrana w Pucharze Świata w karierze Norwega.

Forfang w pierwszej serii poszybował na 144 m ale zajmował dopiero drugie miejsce, tuż za Peterem Prevcem, który uzyskał 139 m. W drugiej serii po raz drugi najdalej poszybował Norweg, który uzyskał 143 m i pewnie zwyciężył w dzisiejszym konkursie. Peter Prevc w drugiej serii uzyskał 138,5 m i do Forfanga stracił 4,7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Kenneth Gangnes, który po świetnym skoku w drugiej serii na 140 m znacznie awansował. Tuż za podium wylądował młodszy z braci Prevc - Domen, który uzyskał 136,5 i 130 m.

Aż o 10 pozycji awansował nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch. Po pierwszej serii i skoku na 124,5 m zajmował 23. miejsce ale w drugiej serii poszybował znacznie dalej na 135,5 m i ostatecznie zajął 13. lokatę. Po pierwszej serii w pierwszej dziesiątce na 10 i 9. miejscu plasowało się dwóch reprezentantów Polski - Dawid Kubacki i Stefan Hula. Kubacki po skokach na 131,5 i 128 m miał szansę zająć wysokie miejsce, niestety po lądowaniu w drugiej serii zaliczył nie groźny upadek i spadł na 27. miejsce. Stefan Hula podobnie jak Dawid w pierwszej serii uzyskał 131,5 m ale w drugiej serii wylądował dużo bliżej na 121 m, co wystarczyło na zajęcie 20. miejsce. Gorsze skoki w drugiej serii oddali również Maciej Kot (128 i 118,5 m) oraz Andrzej Stękała (126 i 115 m), którzy zajęli odpowiednio 25 i 29. miejsce. Po pierwszej serii rywalizację w dzisiejszym konkursie zakończyli Bartłomiej Kłusek (113 m) oraz Piotr Żyła (116 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 3. miejsce wskoczył Kenneth Gangnes, który dzięki dzisiejszemu miejscu na podium i nie awansowaniu do drugiej serii Michaela Hayboecka, wyprzedza Austriaka o 38 pkt.