PŚ Pań: Insam i Seto wygrywają kwalifikacje w Sapporo

09:08, 13.01.2017 Franek Damboń

Evelyn Insam fot. sportnews.bz

Dziś w nocy odbyły się kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata Pań w Sapporo. Wygrały je ex aequo dwie zawodniczki Japonka Yuka Seto (89,5 m) oraz Włoszka Evelyn Insam (89 m). Seria kwalifikacyjna odbyła się na skoczni HS-100.

Na trzecim miejscu uplasowała się Amerykanka Nita Englund (87 m). Tuż za czołową trójką znalazła się Spela Rogelj (87,5 m). Piątą lokatę zajęła Manuela Malsiner (88 m). Polskie skoczkinie nie startują w zawodach Pucharu Świata Pań w Sapporo.

Z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań najdalszą odległość uzyskała Norweżka Maren Lundby. Daleko skoczyła również reprezentantka gospodarzy Yuka Ito. Słabszą odległość uzyskała liderka i dominatorka Pucharu Świata Pań Sara Takanashi skacząc 85 m.

Sobotni i niedzielny konkurs zostały zaplanowane na godz. 3:00 czasu Polskiego. Transmisja zawodów w Eurosporcie.