PŚ/ME w Igls: Flock i Dukurs mistrzami Europy

17:12, 18.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:27, 18.01.2019

Janine Flock (skeleton) - Team Austria for the Winter Olympics 2014

Marta Orłowska zajęła 21. miejsce na zawodach w Igls, W klasyfikacji mistrzostw Europy Polka uplasowała się na 16. pozycji, a wygrała Janine Flock. Po rekordowy triumf sięgnął Martins Dukurs.

Początkowo mistrzostwa Europy miały odbyć się tydzień temu w Konigssee. Jednak z powodu złych warunków pogodowych zostały przeniesione do Igls. Po raz kolejny po tytuł mistrza Starego Kontynentu sięgnął Martins Dukurs. Doświadczony Łotysz triumfuje na mistrzostwach od 2010 roku. Dukurs wygrał po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Łotewski skeletonista po pierwszym ślizgu miał 22 setne przewagi nad swoim bratem Tomassem, Sungbinem Yunem i Axelem Jungkiem. W drugim przejeździe Dukurs powiększył przewagę do 28 setnych nad Yunem, który był drugi. Trzecie miejsce zajął Jungk, który został wicemistrzem Europy. Czwarty był Aleksander Tretiakow, który zdobył brązowy medal.

Wyniki PŚ

Wyniki ME

W zawodach kobiet na mistrzostwach Europy zadebiutowała Marta Orłowska. Polka uzyskała 21. czas i jako jedyna nie awansowała do drugiego ślizgu. Do miejsca w finale polska skeletonistka straciła około 4 dziesiąte sekundy.

Po raz pierwszy w karierze na torze w Igls sięgnęła Janine Flock. Austriaczka wyprzedziła o 43 setne sekundy Elenę Nikitinę i o 44 setne Jacqueline Loelling. Właśnie te zawodniczki stanęły na podium mistrzostw Europy.