PŚ: Kwalifikacje dla Koudelki, Stoch drugi

19:18, 03.03.2016 Anna Felska Aktualizacja: 22:38, 04.03.2016

DSC_0025-Copy

Za nami kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza najlepszy wynik w kwalifikacje uzyskał Czech Roman Koudelka. Do konkursu awansowało dziewięciu reprezentantów Polski.

Reprezentant Czech Roman Koudelka w swoim skoku uzyskał 132,5 m i z notą 140,5 pkt zwyciężył w dzisiejszych kwalifikacjach. Taką samą odległość uzyskał nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch, który uplasował się tuż za Koudelką. Trzecie miejsce zajął młodszy z braci Prevc - Domen, który poszybował na 127,5 m. Tuż za podium uplasował się kolejny z reprezentantów Polski - Piotr Żyła, który w swoim skoku uzyskał 125 m.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Stefan Hula (124 m) oraz Maciej Kot (123 m), którzy odpowiednio zajęli 8 i 10. miejsce. Dawid Kubacki po skoku na 123 m zajął 12. miejsce a tylko pięć lokat niżej uplasował się Jan Ziobro (118 m). Do konkursu awansowali również: Bartłomiej Kłusek (117 m), Andrzej Stękała (118,5 m) i Klemens Murańka (113,5 m), którzy zajęli 26, 32 i 37. pozycję. Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Aleksander Zniszczoł. Jakub Wolny, Krzysztof Biegun oraz Przemysław Kantyka po słabych skokach nie zdołali awansować do jutrzejszego konkursu.

Z pośród zawodników z czołowej dziesiątki Pucharu Świata, którzy awans mieli zapewniony, najlepiej spisał się Peter Prevc, który poszybował na 131 m.