PŚ kobiet w Sapporo: Maren Lundby wygrała kwalifikacje

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich przeniósł się do Azji. Na dużej skoczni odbyły się dzisiaj kwalifikacje, które pewnie wygrała Maren Lundby. W Japonii nie startują reprezentantki Polski.

Pucharu Świata kobiet na Okurayamie w Sapporo zgodnie z przepisami rozpoczął się od kwalifikacji, które wygrała najlepsza zawodniczka minionej zimy – Maren Lundby. Norweżka z 22. belki startowej skoczył 134 metry, co jest nowym żeńskim rekordem skoczni. Drugie miejsce w kwalifikacjach wywalczyła Sara Takanashi. Reprezentująca barwy gospodarzy uzyskała 119,5 metra, skacząc w gorszych warunkach. Jej strata do mistrzyni olimpijskiej to 16,2 pkt. Trzecie miejsce przypadło Danieli Iraschko-Stolz (125,5 metra).