PŚ kobiet w Rasnovie: Triumf Althaus w jednoseryjnym konkursie

12:19, 03.03.2018 Anna Felska Aktualizacja: 12:25, 03.03.2018

fot: sport.de

Za nami pierwszy konkurs kobiet zaliczany do cyklu Pucharu Świata w Rasnovie. Najlepsza okazała się Katharina Althaus. Drugie miejsce zajęła Maren Lundby, a trzecie Carina Vogt. Seria finałowa została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

Po pierwszej serii zawodów w rumuńskim Rasnovie na prowadzeniu znalazła się Katharina Althaus. Reprezentantka Niemiec poszybowała na 93.5 metr, co dało jej w sumie 118.6 punktów. Druga lokata należała do Maren Lundby, która skoczyła 92 metry i do liderki traciła 0.3 oczka. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Carina Vogt. Niemka uzyskała 89.5 metra, a jej nota wyniosła 111.2 punktów. Czwarta była Nika Kriznar (93 m) ze stratą do podium wynoszącą 6.2 oczek, a piąta Juliana Seyfarth (86 m).

Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozegranie drugiej serii. Mimo prób organizatorów, którzy kilkakrotnie przesuwali start konkursu, nie udało się doprowadzić jej do końca. Wobec tego wyniki z pierwszej rundy stały się wynikami sobotnich zawodów.