PŚ kobiet w Rasnovie: Kwalifikacje dla Hoelzl, komplet Polek w pierwszej serii

16:06, 24.01.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:26, 24.01.2020

fot: skispringen-news.de

Chiara Hoelzl wygrała piątkowe kwalifikacje do jutrzejszych zmagań na skoczni w Rasnovie. Drugie miejsce zajęła Eva Pinkelnig, a trzecie Maren Lundby. Wszystkie Polki awansowały do pierwszej serii sobotniego konkursu. Najwyżej została sklasyfikowana Anna Twardosz.

Dzisiaj rozpoczął się weekend zawodów Pucharu Świata w Rasnowie. Kwalifikacje padły łupem reprezentantek Austrii. Wygrała 22-letnia Chiara Hoelzl, która skoczyła na 97 metr. Drugie miejsce, ze stratą 6,5 pkt, zajęła Eva Pinkelnig. Obecnie druga zawodniczka klasyfikacji generalnej cyklu uzyskała odległość 94,5 metra. Trzecia była liderka PŚ - Norweżka Maren Lundby. Mistrzyni olimpijska oddała próbę na odległość 92 metrów i straciła do Hoelzl 8,4 pkt. Na czwartej lokacie została sklasyfikowana najlepsza Słowenka Ema Klinec. Na piątej i szóstej pozycji uplasowały się reprezentantki Niemiec - odpowiednio Katharina Althaus oraz Juliane Seyfarth. Siódma była Japonka Nozomi Maruyama, a ósma kolejna z Austriaczek Jacqueline Seifriedsberger. Dziewiąte miejsce zajęła druga z japoński zawodniczek Sara Takanashi, a dziesiątkę zamknęła Norweżka Anna Odine Stroem.

Dobre kwalifikacje zaliczyły reprezentantki Polski, które w komplecie awansowały do jutrzejszego konkursu. Dwudziesta ósma była najlepsza z biało-czerwonych Anna Twardosz. Uzyskała odległość 92 metrów. Trzydzieste czwarte miejsce zajęła Joanna Szwab (81 m), a trzydzieste piąte Kinga Rajda (79,5 m).