PŚ kobiet w Rasnovie: Chiara Hoelzl najlepsza, Polki bez punktów

14:38, 25.01.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:00, 25.01.2020

fot: skispringen-news.de

Chiara Hoelzl wygrała pierwszy w ten weekend konkurs indywidualny Pucharu Świata w Rasnovie. Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus, a trzecie Eva Pinkelnig. Polkom nie udało się awansować do serii finałowej. Najbliżej punktów była Joanna Szwab, która uplasowała się na 31 lokacie.

Po pierwszej serii zmagań na skoczni normalnej w Rasnovie w ramach cyklu Pucharu Świata 2019/2020 prowadziła reprezentantka Niemiec Katharina Althaus. Niemka uzyskał odległość 93 metrów. Drugie miejsce zajmowała jej koleżanka z reprezentacji Juliane Seyfarth. 29-latka oddała najdłuższy skok (97,5 metra). Na trzeciej lokacie plasowała się austriacka zawodniczka Eva Pinkelnig, czwartej Japonka Sara Takanashi, a piątej druga z reprezentantek Austrii - triumfatorka wczorajszych kwalifikacji Chiara Hoelzl. Biało-czerwonym skoczkiniom nie udało się zakończyć pierwszej serii konkursowej w czołowej trzydziestce. Tuż za punktowaną strefą, na trzydziestym pierwszym miejscu, zawody ukończyła Joanna Szwab. 22-letnia Polka uzyskała odległość 83,5 m. Trzy lokaty niżej została sklasyfikowana obecnie najmocniejsza w kadrze Kinga Rajda (79,5 m). Trzydzieste dziewiąte miejsce zajęła Anna Twardosz, która nie powtórzyła dobrej próby choćby z serii próbnej (75 m).

W finałowej serii znakomity skok oddała Hoelzl. Austriaczka po próbie na odległość 99 metrów skutecznie zaatakowała pozycję liderki i odniosła triumf w dzisiejszych zawodach. Althaus ostatnie ukończyła zmagania na drugiej lokacie. Niemka straciła do Austriaczki 1,9 pkt. Na podium uplasowała się także Pinkelnig. Do najlepszej Eva straciła dziś 6,8 punktu. Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Takanashi z jednak już dużo większą stratą - 14 punktów. Piąte i szóste miejsce zajęły Norweżki - odpowiednio Maren Lundby oraz Silje Opseth. Siódma była Juliane Seyfarth, ósma Daniela Iraschko-Stolz, a dziewiąta Nika Kriznar. Dziesiątkę zamknęła Jacqueline Seifriedsberger.