PŚ kobiet w Lillehammer: zwycięstwo Emy Klinec w kwalifikacjach, tylko jedna Polka z awansem

fot:/commons.wikimedia.org

Ema Klinec wygrała kwalifikacje na skoczni dużej do niedzielnego konkursu indywidualnego. Z pośród trzech startujących Polek, tylko Kamili Karpiel udało się awansować do jutrzejszych zawodów. 

Od czwartku Panie rywalizują w Lillehammer, podczas pierwszego weekendu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Do tej pory to współzawodnictwo toczyło się na skoczni normalnej, gdzie rozegrano już dwa konkursy indywidualne. Dzisiaj przyszła pora na zmianę skoczni. Zawodniczki przeniosły się na duży obiekt. Miały szansę oddać tam 3 skoki – 2 treningowe i kwalifikacyjny. W ostatniej, a zarazem najważniejszej serii najlepsza okazała się Słowenka Ema Klinec, która skoczyła 134 metry, wyprzedzając o prawie 10 punktów Niemkę Carine Vogt (128 metrów). Najlepszą „3″ uzupełniła Daniela Iraschko-Stolz (128 metrów) z Austrii. W kwalifikacjach wystartowały trzy reprezentantki Polski, dla których był to debiut na tak dużym obiekcie w zawodach tej rangi. Tylko Kamili Karpiel udało się wejść do konkursu za sprawą skoku na odległość 103,5 metra, który dał jej ostatnie premiowane awansem miejsce – 40. Anna Twardosz (103,5 metra) została sklasyfikowana na 42. pozycji, natomiast Kinga Rajda (98 metrów) na 46.

PEŁNE WYNIKI

Pierwsza seria jutrzejszego konkursu rozpocznie się o godzinie 12:45. Po dzisiejszych rozstrzygnięciach najlepszą zawodniczką cyklu PŚ kobiet jest obecnie Norweżka Maren Lundby.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.