PŚ kobiet w Lillehammer: Lidija Jakowlewa wygrywa, dramatyczne wyniki Polek

(fot. PZN)

Rosjanka Lidija Jakowlewa sensacyjnie wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. W konkursie nie wystąpiła żadna z Polek, a 2 z naszych zawodniczek nie oddały nawet skoku w kwalifikacjach.

Jakowlewa po skokach na 95 i 96 metrów wyprzedziła Norweżkę Maren Lundby (101,5 i 88,5 metra) o 4,9 punktu. Tuż za podium uplasowała się Słowenka Ema Klinec, która uzyskała 94,5 oraz 98,5 metra, a do zwyciężczyni straciła 7 „oczek”. Co ciekawe zdyskwalifikowana została Japonka Sara Takanashi. W konkursie nie oglądaliśmy reprezentantek Polski – wszystkie odpadły w kwalifikacjach, jednakże tylko jedna z nich oddała swój skok. Anna Twardosz (77 metrów) zajęła 53 pozycję, a Kamila Karpiel i Kinga Rajda zostały zdyskwalifikowane ze względu na kombinezon. Kwalifikacje również wygrała Jakowlewa.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI

W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu plasuje się Norweżka Maren Lundby (160 punktów). 15 punktów za nią znajduje się Juliane Seyfarth, a 28 traci Lidija Jakowlewa. Jutro w Lillehammer odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni dużej. Początek o godzinie 12:45.

Źródło: fis-ski.com

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: