PŚ kobiet w Lillehammer: Juliane Seyfarth triumfuje, Anna Twardosz bez punktów

19:03, 30.11.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 19:22, 30.11.2018

Juliane Seyfarth wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata w Lillehammer na skoczni normalnej. Niemka odniosła swój pierwszy triumf w karierze. Na drugim miejscu znalazła się Maren Lundby, a podium uzupełniła Sara Takanashi. Reprezentantce Polski Annie Twardosz nie udało się awansować do drugiej serii zawodów.

W Lillehammer sezon Pucharu Świata 2018/2019 otworzyły kobiety. Na starcie nie zabrakło znakomitej reprezentantki gospodarzy - mistrzyni olimpijskiej Maren Lundby. To nie 24-letnia skoczkini jednak odegrała dziś najważniejszą rolę. W konkursie na skoczni normalnej triumfowała, dość nieoczekiwanie, Julian Seyfarth. Dla Niemki to nie tylko pierwsze zwycięstwo w karierze, lecz także pucharowe podium. Seyfarth najwyżej w zawodach PŚ była piąta. Dziś prowadziła już od pierwszej serii i ostatecznie triumfowała, wyprzedzając Lundby o 12,6 pkt. Trzecie miejsce zajęła Sara Takanashi, która przed finałową częścią konkursu w Norwegii była klasyfikowana na ósmej lokacie. Japonka do Niemki straciła 18,6 pkt.

Tuż za podium znalazła się druga z Niemek Katharina Althaus (+24,6 pkt). Na kolejnych dwóch lokatach uplasowały się również reprezentantki Niemek - na piątej pozycji została sklasyfikowana się Carina Vogt (+25,4 pk6), a na szóstej Ramona Straub (+31 pkt). Siódma była dziś Austriaczka Eva Pinkelnig (+33,3 pkt), ósma Lidiia Iakowlewa (+37,5 pkt), dziewiąta Słowenka Ema Klinec (+38,7 pkt), a czołową dziesiątkę zamknęła druga z reprezentantek gospodarzy Anna Odine Stroem (+43 pkt). W pierwszej serii mogliśmy zobaczyć jedyną z Polek - Annę Twardosz. Biało-czerwonej nie udało się jednak zakwalifikować do rundy finałowej - zajęła trzydziestą piątą pozycję, a do czołowej "30" zabrakło jej dwunastu punktów. Jutro odbędzie się kolejna rywalizacja kobiet na normalnej skoczni, a w niedzielę zostanie rozegrany konkurs na dużym obiekcie.