PŚ kobiet: Sara Takanashi triumfuje w Lahti

12:51, 19.02.2016 Anna Felska

Dzisiaj na obiekcie HS100 w fińskim Lahti odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Ponownie zwyciężyła Japonka Sara Takanashi, która tym samym zapewniła sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę.

Japonka prowadziła już po pierwszej serii, w której ustanowiła nowy kobiecy rekord skoczni - 96,5 m. W serii finałowej przypieczętowała swoje 12. zwycięstwo w tym sezonie jeszcze dalszym skokiem na 99,5 m. Drugie miejsce na podium po skokach na 94 i 96 m zajęła Słowenka Maja Vtic. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Japonek Yuki Ito (93,5 i 92 m). Tuż za podium stanęła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (93 i 91,5 m), która po pierwszej serii zajmowała trzecią pozycję. Czołową dziesiątkę po skokach na 88 i 86 m zamknęła mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska Carina Vogt.

Pełne wyniki konkursu

Dla Takanashi to 42. zwycięstwo w Pucharze Świata. Japonka w tym sezonie do tej pory zgromadziła 1410 pkt i na cztery konkursy przed końcem sezonu zapewniła sobie trzeci już triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Daniela Iraschko-Stolz (979 pkt) a trzecie Maja Vtic (798 pkt).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich odbędą się w przyszły weekend w kazachskich Ałmatach.