PŚ kobiet: Sara Takanashi triumfuje, Rajda poza finałem

16:56, 04.12.2015 Anna Felska Aktualizacja: 16:56, 04.12.2015

Za nami pierwszy konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Po raz kolejny Japonka Sara Takanashi nie miała sobie równych i pewnie zwyciężyła w dzisiejszym konkursie w Lillehammer. Debiutująca Kinga Rajda niestety nie zdołała awansować do serii finałowej.

Sara Takanashi po skokach na 95,5 i 97,5 m zwyciężyła w pierwszym konkursie Pucharu Świata w tym sezonie, który odbywał się na skoczni K90 w Lillehammer. Japonka o 11,5 pkt wyprzedziła drugą Słowenkę Maję Vtic, która w pierwszej serii popisała się najdłuższym skokiem konkursu - 101,5 m. Trzecie miejsce na podium zajęła reprezentantka gospodarzy - Maren Lundby (96 i 92 m).

Tuż za podium znalazły się aż cztery Austriaczki: Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl, Jacqueline Seifriedsberger oraz Eva Pinkelnig. Czołową dziesiątkę zamknęła Yuki Ito.

W dzisiejszym konkursie mieliśmy również swoją reprezentantkę - Kingę Rajdę, która debiutowała w Pucharze Świata. Nasza niespełna 15-letnia zawodniczka po skoku na 78,5 m zajęła 36. miejsce. Mimo, iż nie udało jej się awansować do drugiej serii, cieszymy się, że zadebiutowała w zawodach najwyższej rangi i trzymamy kciuki za dalsze dobre występy w tym sezonie.