PŚ kobiet: Deklasacja Takanashi. Pierwszy punkt Rajdy

17:24, 30.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 17:46, 30.01.2016

konfa-0741

Sara Takanashi po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom. Japonka wyprzedziła Austriaczkę Daniele Iraschko - Stolz i Słowenkę Eme Klimec. Pierwszy punkt w zawodach Pucharu Świata w karierze zdobyła Kinga Rajda.

Sara Takanashi zdeklasowała swoje rywalki. Japonka oddała skoki na odległość 104 metrów i 107 metrów (278.5 pkt.). Jej największa rywalka - Daniela Iraschko - Stolz lądował na 97,5 metra oraz 100 metrze. Łączna nota wynosząca 251.7 pkt. dała jej miejsce drugie. Na najniższym stopniu podium w dzisiejszym konkursie w Oberstdorfie stanęła Ema Klimec (96,5 metra; 100,5 metra; 250.2 pkt.).

Na czwartej pozycji uplasowała się Maja Vtic (92,5 metra; 99,5 metra; 246.5 pkt.). Piąta była Jacqueline Seifriedsberger (97 metrów; 96 metrów; 242 pkt.). Irina Avvakumova w swoich próbach uzyskała 91 metrów i 99 metrów (241.6 pkt.), co dało jej miejsce szóste.

Jedyną Polką, która przeszła wczorajsze kwalifikacje do dzisiejszego konkursu była Kinga Rajda. 15-latka ostatecznie w konkursie po skokach na 86,5 metra i 83 metry (180.3 pkt.) zajęła 30 miejsce. Tym samym zdobyła pierwszy punkt w karierze w swoich startach w konkursach Pucharu Świata. Przypomnijmy, że zadebiutowała w pucharowych zmaganiach dopiero w tym sezonie w zawodach w Lillehammer.