PŚ: Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje!

19:16, 22.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 08:20, 23.01.2016

kamil-stoch

Kamil Stoch skokiem na 134 metry, wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Zakopanem. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Hula, a trzeci był Roman Koudelka. Do konkursu indywidualnego awansowało dziewięciu biało - czerwonych.

Kamil Stoch oddał najdłuższy skok wśród zawodników, którzy musieli się kwalifikować do niedzielnego konkursu w Zakopanem. Dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi poszybował na 134 metr (147 pkt.). Tuż za nim uplasował się Stefan Hula, który uzyskał w swojej próbie 132,5 metra (145 pkt.). Na trzecim miejscu kwalifikacje zakończył Roman Koudelka (133 metry; 144.6 pkt.).

W czołowej "10" zawodników kwalifikacji uplasowało się jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Andrzej Stękała (129,5 metra; 140.4 pkt.) i Maciej Kot (131,5 metra; 139.9 pkt.) zajęli odpowiednio szóste i siódme miejsce. Na 15 miejscu została sklasyfikowany Dawid Kubacki (128 metrów; 132.2 pkt.). Kolejni zawodnicy, Piotr Żyła (124,5 metra; 127 pkt.) i Jan Ziobro (124 metry; 126.5 pkt.) zajęli 19 i 20 pozycje. W niedzielnym konkursie zaprezentuje się również dawno nie widziany w pucharowych zawodach Krzysztof Biegun (122 metry; 122.8 pkt.), który uplasował się na 27 miejscu. Ostatnim zawodnikiem z reprezentacji Polski, który zakwalifikował się do konkursu indywidualnego jest Jakub Wolny (117,5 metra; 116 pkt.). Był 33. Klemens Murańka i Krzysztof Miętus nie zakwalifikowali się do niedzielnych zawodów. Bartłomiej Kłusek został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty.

Z grona zawodników, którzy nie musieli przystąpić do kwalifikacji najlepszym był Richard Freitag, który poszybował na 139 metrów. Lidek klasyfikacji generalnej - Peter Prevc i ósmej belki startowej uzyskał 132,5 metra.

Pełne wyniki kwalifikacji

Już jutro zapraszamy na konkurs drużynowy do Zakopanego. Początek pierwszej serii o godz. 16:00.

Źródło: fis-ski.com