PŚ Harbin: Dalekie miejsca Polaków

13:01, 13.11.2016 Kamil Karczmarek

Chociaż Polacy w Harbinie zdobyli pierwsze punkty Pucharu Świata to ich występu nie należy zaliczyć do udanych. W Chinach najwięcej powodów do radości mieli panczeniści z Holandii.

Dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie odbywały się biegi na 1500 metrów. W zawodach pań mieliśmy 4 przedstawicielki. W grupie A Katarzyna Bachleda-Curuś i Katarzyna Woźniak zajęły odpowiednio 18. i 20. miejsce. Czwartą lokatę w grupie B zajęła Natalia Czerwonka, który pojedzie dzisiaj najszybciej ze wszystkich Polek - 2:01,40. Luiza Złotkowska w słabszej dywizji została sklasyfikowana na 6. miejscu. Bieg na 1500 metrów w czasie 1:57,00 wygrała Amerykanka Heather Bergsma. Drugie miejsce zajęła Maritt Leenstra, a trzecia była Ireen Wust.

W biegu na 1500 m mężczyzn najlepiej wypadł najmłodszy z naszych reprezentantów Sebastian Kłosiński, który zajął 14. miejsce z rezultatem 1:49,44. Zbigniew Bródka zajął 17. pozycję, a Jan Szymański był 18. Adrian Wielgat z czasem 1:51,10 zajął w grupie B 13. miejsce. Zwyciężył Holender Sven Kramer, który pokonał królewski dystans w czasie 1:46,79. Na podium obok Kramera stanęli Denis Juskow oraz Bart Swings.

Po nieudanym sobotnim starcie dzisiaj w wyścigu na 500 metrów Piotr Michalski wystartował w grupie B. Zajął on w niej 19. miejsce z czasem 36,20 s. Drugi z Polaków Sebastian Kłosiński uplasował się w grupie B na 23, pozycji. Całą rywalizację sprinterów wygrał Paweł Kuliżnikow, który po wczorajszych porażkach wreszcie stanął na najwyższym stopniu podium. Rosjanin uzyskał czas 34,98 s. i był o setną sekundy lepszy od Chińczyka Tingyu Gao.

Rywalizację kobiet na 500 metrów w Harbinie zdominowała Nao Kodaira, która wygrała zarówno w piątek jak i w niedzielę. W drugim biegu Japonka uzyskała wynik 38,04 sekund, oprócz niej na podium stanęły Koreanka Sang-Hwa Lee oraz druga z Japonek Maki Tsuji.

W wyścigu masowym pań wygranym przez Ivaine Blondin Luiza Złotkowska zajęła 16. miejsce, a Magdalena Czyszczoń została sklasyfikowana na 21. lokacie. Bardzo ciekawą rywalizację mężczyzn ze startu wspólnego wygrał Seung-Hoon Lee z Korei.