Przygotowania Francuzów i Austriaków w pełni

ffs.fr

Choć kombinacja norweska to typowo zimowy sport, wiosna i lato to czas kiedy sportowcy ciężko trenują. Francuscy i austriaccy kombinatorzy nie odpoczywają, bowiem ich trenerzy weryfikują ich formę na obozach szkoleniowych.

Jerome Laheurte zdecydował się zabrać swoich podopiecznych do Courchevel, gdzie warunki do treningów są wyśmienite. – Skoczkowie oddali już skoki na mniejszej skoczni. Teraz będziemy trenować na K90, a w piątek rano przeniesiemy się na duży obiekt. Poranki poświęcamy na skoki: 40-60 minut rozgrzewki, zaś potem 1,5 godziny skoków. Zostały również przeprowadzone testy w tunelu aerodynamicznym. Popołudniami przeprowadzamy trening fizyczny: trzy sesję na moc i równowagę oraz dwie sesję na trening siłowy w skokach narciarskich. Naszym głównym celem jest zbudowanie dobrego fundamentu – opowiada Laheurte. W przyszłym tygodniu niektórzy zawodnicy wezmą udział w testach sensorycznych, które poprowadzi szef departamentu nauki Francuskiego Związku Narciarskiego, Nicolas Coulmy. W ostatnim tygodniu czerwca Francuzi rozpoczną obóz w niemieckim Oberstdorfie.

Nie próżnują także austriaccy kombinatorzy, którzy podobnie jak ich rywale z Francji trenowali w swojej ojczyźnie. W dolinie Montafon kadra Austrii porankami doskonaliła skoki narciarskie, a potem sportowcy zakładali rolki.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *