Przegląd zawodów niższej rangi w sportach saneczkarskich

17:36, 30.01.2018 Kamil Karczmarek

Mistrzostwa świata juniorów w Sankt Moritz zakończyły sezon dla wielu sportowców w bobslejach i skeletonie. W zawodach brali udział reprezentanci Polski.

W skeletonie mężczyzn żaden z reprezentantów Polski nie awansował do finałowej "20", która zakwalifikowała się do drugiego ślizgu. Michał Jakóbczyk był 21., a Vladyslav Polyvach zajął 24. miejsce. Wygrał Rosjanin Nikita Tregubow.

Wyniki skeletonu mężczyzn

W bobslejowych dwójkach 20. miejsce zajęła dwójka Jakub Stano/Adrian Kamiński. Polacy osiągnęli łączny czas 2:15.86 i stracili prawie 2 sekundy do zwycięzców. Wygrali Niemcy Richard Oelsner/Alexander Schueller przed swoimi rodakami Christophem Haferem/Tobiasem Schneiderem i Austriakami Benjaminem Maierem/Kilianem Walchem.

Wyniki dwójek bobslejowych

W czwórkach Stano, Kamiński, Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki uplasowali się na 18. pozycji z czasem 2:14.00. Na podium stanęli tylko Niemcy Pablo Nolte, Christoph Hafer i Bennet Buchmueller.