Przegląd zawodów niższej rangi w sportach saneczkarskich

12:56, 22.01.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:38, 23.01.2018

Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie i Puchar Europy w skeletonie to zawody z udziałem reprezentantów Polski, które odbyły się w weekend. Jak wypadli nasi zawodnicy?

Klaudia Domaradzka i Kacper Tarnawski wystartowali w mistrzostwach Europy juniorów, które odbyły się w Winterbergu. Polscy saneczkarze uplasowali się na dalekich miejscach. Domaradzka była 21., a Tarnawski zajął 17. miejsce. Wśród juniorek najlepsze były Niemki Cheyenne Rosenthal i Jessica Tiebel. Na podium stanęła również Włoszka Verena Hofer. Mistrzem Europy juniorów został Max Langenhan, który wyprzedził swoich rodaków Moritza Bollmanna i Davida Noesslera.

Jedynki juniorek

Jedynki juniorów

W zawodach Pucharu Europy w Innsbrucku brali udział reprezentanci Polski w skeletonie. W rywalizacji kobiet odbył się tylko jeden ślizg, w którym Marta Orłowska zajęła 21. miejsce z czasem 1:00.77. Wygrała Rosjanka Alina Tararychenkowa. Wśród mężczyzn na 14. miejscu ex aequo z 3 innymi zawodnikami uplasował się Michał Jakóbczyk. Vlad Polyvach był 27., a Damian Markiewicz 29. Tutaj również rozegrano jeden ślizg.