PP w nartorolkach: Triumf Galewicz i Burego

19:39, 20.09.2016 Daniel Topczewski

dominikbury

Martyna Galewicz i Dominik Bury zwyciężyli w kategorii seniorów w ramach XIII Międzynarodowych zawodów w biegach na nartorolkach "Beskidy bez granic" w Istebnej. Sobotnia rywalizacja była zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski 2016.

Z uwagi na zapowiadane wcześniej opady deszczu start zawodów został przesunięty, ale i tak organizatorzy i biegacze musieli się zmagać ze złymi warunkami atmosferycznymi. Seniorki, Juniorki A, B i C  oraz Juniorzy C rywalizowali na dystansie 5 kilometrów z Istebnej Zagroń na Stecówkę, natomiast panowie w kategoriach Senior i Junior A oraz B musieli pokonać 10 kilometrów z Istebnej Szymcze na Stecówkę.

W kategorii seniorek bezkonkurencyjna była Martyna Galewicz z AZS AWF Katowice. 27-letnia biegaczka o ponad dwie minuty wyprzedziła Urszulę Łetochę i o dwie i pół minuty Annę Staręgę. Wśród Juniorek A triumfowała Agata Warło, drugie miejsce zajęła Klaudia Kołodziej, a trzecie Jana Kawuloková.

Dużo więcej emocji przyniosły kibicom starty mężczyzn. W rywalizacji seniorów o zwycięstwie decydował pasjonujący finisz pomiędzy Dominikiem Burym i Janem Antolcem. Lepszy na ostatnich metrach okazał się 20-latek z MKS Istebna, który wyprzedził Antolca o zaledwie 0,25 sek. Trzecią lokatę zajął Andrzej Pradziad UKS Regle Kościelisko, a tuż za podium uplasował się faworyt Maciej Staręga ze stratą prawie dwóch minut.

W rankingu Pucharu Polski 2016 prowadzi Tomasz Jurczak, który zgromadził dotychczas 110 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Piotr Skowron (110 punktów), a trzecią lokatę zajmuje Krzysztof Małkiński (108 punktów).

Wśród seniorek prowadzi Anna Staręga (170 punktów), druga jest Karolina Maruszczak (145 punktów), a trzecia Katarzyna Stofkisz (120 punktów).