PP w Jasienicy: Dominik Bury najlepszy na dystansie 15 km

15:50, 14.09.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 16:21, 14.09.2019

Dominik Bury wygrał zawody nartorolkowego Pucharu Polski w Jasienicy na dystansie 15 km stylem dowolnym. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Staręga a na trzecim Kamil Bury.

W Jasienicy rywalizowano dziś pierwszy raz w historii. W kategorii seniorów startowali kadrowicze Lukasa Bauera. Jak się okazało, było to gwarantem jeszcze większych emocji. Na dystansie 15 km stylem dowolnym Dominik Bury pokonał Macieja Staręgę o 0,1 sek. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Bury, który do brata stracił 12,7 sek. W kategorii Seniorka, wystartowały tylko dwie zawodniczki. Najlepsza była Kamila Boczkowska.

W grupie juniorów wystartowało 7 mężczyzn i 5 kobiet. Najlepsi okazali się Jan Żółkiewski i Marcelina Wojtyla. W kategorii Junior Młodszy pierwsze miejsca zajęli Piotr Sobiczewski i Weronika Jarecka. Wśród młodzików triumfowali natomiast Szymon Fełz i Zuzanna Fujak.