Poznaliśmy kalendarz biathlonowego Pucharu Świata na sezon 2019/2020

fot. nydailynews.com

Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) ogłosiła niedawno kalendarz Pucharu Świata na sezon 2019/2020. W terminarzu opublikowanym na oficjalnej stronie pojawiło się kilka zmian, jak choćby miejsce inauguracji, która tym razem odbędzie się w szwedzkim Oestersund.

Kolejny sezon Pucharu Świata w biathlonie rozpocznie się 30 listopada w Oestersund pojedynczą sztafetą mieszaną (supermikstem) i sztafetą mieszaną. Zawody inauguracyjne powrócą do Szwecji po rocznej przerwie. Ze Skandynawii biathloniści przeniosą się do austriackiego Hochfilzen, a następnie do francuskiego Annecy – Le Grand-Bornand. Potem zawodników czeka przerwa świąteczna.

Pierwszym gospodarzem styczniowych zawodów Pucharu Świata będą już tradycyjnie Niemcy, a konkretnie Oberhof (9-12 stycznia) i Ruhpolding (15-19 stycznia). Od naszych zachodnich sąsiadów karuzela biathlonowa przeniesie się do Pokljuki. Zawody w Słowenii będą ostatnim sprawdzianem przed lutowym mistrzostwami świata. Biathloniści i biathlonistki o medale najważniejszej imprezy sezonu będą walczyć od 13 do 23 lutego we włoskiej Anterselvie. W marcu odbędą się trzy ostatnie weekendy z Pucharem Świata. Najpierw zawodnicy zjadą się do Novego Mesta (5-8 marca), a następnie do Kontiolahti. Sezon zakończy się w Oslo 22 marca.

Kalendarz Pucharu Świata 2019/2020:

Źródło: IBU

Daniel Topczewski

Szef działu biegów narciarskich i biathlonu at Sportsinwinter.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: