Powrót Gregora Schlierenzauera do PŚ już w najbliższy weekend

fot. Anna Felska

Gregor Schlierenzauer wraca po kontuzji do Pucharu Świata. Zobaczymy go już w najbliższy weekend w niemieckim Titisee-Neustadt.

Utytułowany Austriak ostatnich lat nie może zaliczyć do udanych – często jest prześladowany przez kontuzje.  Ostatnia taka sytuacja miała miejsce podczas październikowego treningu w Ramsau. Doznał tam kontuzji kolana, która nie pozwoliła mu na starty w ostatnich konkursach. Wszystko jest już jednak w normie i 27-latek po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi w Pucharze Świata. – Czuję się bardzo dobrze, kolano nie sprawia już więcej problemów. Oczywiście, wciąż jestem do tyłu z treningiem, ale dzień po dniu jest coraz lepiej. Oczekiwania wobec PŚ są teraz niezmiernie wysokie i ciekaw jestem co mnie czeka – mówi Gregor Schlierenzauer.  Trener Heinz Kuttin cieszy się z powrotu Gregora jednak uważa, że nie jest możliwe aby od razu wrócił on do swojej najlepszej dyspozycji, jednak należy być cierpliwym i skupiać się na jego mocnych stronach.

Już w najbliższy weekend będziemy mieli okazję zobaczyć znakomitego i niezwykle utytułowanego Austriaka w akcji. W Titisee-Neustadt zastąpi on kolegę z reprezentacji – Markusa Schiffnera, który dotychczas sprawował się dość słabo.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.