Polscy bobseliści przygotowują się do sezonu

fot. jizerske-hory.cz

Polska kadra bobslei kontynuuje przygotowania do nowego sezonu zimowego. – Nie zwalniamy tempa i w najbliższy poniedziałek (06.08) zameldujemy się tuż za naszą południową granicą w Czechach w miejscowości Jabloniec – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu.

Końca dobiega pierwszy etap przygotowań do zimy polskiej kadry bobslei. W najbliższy poniedziałek zawodnicy udadzą się do Jabłońca. Dlaczego wybrali akurat miejscowość u naszych południowych sąsiadów? Odpowiedzią jest znajdująca się tam infrastruktura, którą stanowi ścieżka startowa czyli element bardzo niezbędny w procesie szkoleniowym. Ścieżka startowa to początkowy odcinek toru lodowego na którym zawodnicy rozpychają sprzęt sportowy i wskakują do niego (bobsleje) lub na niego (skeleton).

– Czynnik rozpychania sprzętu (bobsleje i skeleton) oraz synchronizacji „wskoczenia” zawodników (bobsleje) stanowi ważny element, który szacunkowo odpowiada za 30% końcowego rezultatu za zawodach – donosi PZBiS. Zawodnicy w Czechach przebywać będą około tygodnia.

Źródło: Komunikat prasowy PZBiS

Obserwuj

Mateusz Król

Redaktor naczelny at Sportsiniwnter.pl
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.