Polacy w pełnym składzie ruszają do Rosji

fot. M. Rudzińska

Już za niecały tydzień będziemy mogli po raz kolejny oglądać polskich skoczków na zawodach. Kolejny konkurs rozegra się w Niżnym Tagile w Rosji.

Michał Doleżal oficjalnie podał już skład, który będzie reprezentował nasz kraj na rosyjskiej ziemi. W kwalifikacjach, które odbędą się 6 grudnia, wystartuje siedmiu Polaków. Będą to oczywiście: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny oraz Klemens Murańka, który obecny był także podczas zmagań w Ruce.

Niżny Tagił jest miejscem, który Polacy, a szczególnie Piotr Żyła, wspominają bardzo dobrze. Polak wygrał tam zeszłoroczne kwalifikacje i zajął 2. miejsce podczas pierwszego konkursu indywidualnego. Kamil Stoch był wtedy siódmy. Żyła znalazł się na podium także podczas drugiego konkursu indywidualnego, gdzie awansował z 10. pozycji po pierwszej serii na 3. trzecią w drugiej. Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, zaś Dawid Kubacki był 11.

Ostatni konkurs w Ruce (zarówno niedzielne zawody jak i kwalifikacje zostały odwołane z powodu wiatru) – nie były szczęśliwe dla biało-czerwonych. Na najwyższym, 12. miejscu po serii dyskwalifikacji, uplasował się Dawid Kubacki. Kamil Stoch zajął dopiero 16. pozycję.

Program PŚ w Niżnym Tagile:

Piątek, 6 grudnia:

13:30 – oficjalny trening

15:30 – kwalifikacje do pierwszego
konkursu indywidualnego

Sobota, 7 grudnia:

14:30 – seria próbna

15:30 – pierwszy konkurs indywidualny

Niedziela, 8 grudnia:

14:00 – kwalifikacje do drugiego
konkursu indywidualnego

15:30 – drugi konkurs indywidualny

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: