Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich 2017/2018

fot. Jan Winkiel / PZN

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki oraz najlepsze kluby Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich sezonu 2017/2018 odebrali zasłużone nagrody podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się 9 czerwca 2018 roku w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

9 czerwca 2018 roku w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem miało miejsce uroczyste podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich za ubiegły sezon 2017/2018. Nagrodzeni zostali najlepsi biegacze i biegaczki, a sześć najlepszych klubów NPRBN otrzymało nagrody finansowe.

Biegacze i biegaczki narciarscy rywalizowali w 5-ciu kategoriach wiekowych z podziałem na kategorie kobiet/dziewcząt oraz mężczyzn/chłopców.

Zwycięzcy NPRBN 2017/2018:

Senior

  1. Łukasz Kunc – UKS Regle Kościelisko
  2. Mateusz Chowaniak – UKS Regle Kościelisko
  3. Krzysztof Małkiński – UKS Hubal Białystok

 

Seniorka

  1. Andżelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  2. Katarzyna Stokfisz – KS AZS AWF Katowice
  3. Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka

Junior A

  1. Krzysztof Puda – LKS Klimczok Bystra
  2. Wiktor Czaja – KS Jedność Nowy Sącz
  3. Łukasz Bachleda – KS Obidowiec Obidowa

Juniorka A

  1. Klaudia Pytel – SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  3. Natalia Bury – WSS Wisła

Junior B

  1. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
  2. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe
  3. Jan Żółkiewski – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  4. Grzegorz Zawada – MKS Istebna
  5. Maciej Zdziechowski – MKS Karkonosze Sporty Zimowe
  6. Bartosz Głaz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Juniorka B

  1. Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Marcelina Wojtyła – MKS Istebna
  3. Magdalena Kuśmierz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  4. Justyna Stefaniuk – UKS Rawa Siedlce
  5. Luiza Motyka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  6. Kinga Polityńska – MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Junior C

  1. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
  2. Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  4. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
  5. Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
  6. Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra

Juniorka C

  1. Karolina Kohutowa – NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Ewa Gazur – NKS Trójwieś Beskidzka
  3. Irena Szkurat – WKS Zakopane
  4. Karolina Kukuczka – MKS Istebna
  5. Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  6. Rozalia Prokurat – UKS Rawa Siedlce

W klasyfikacji generalnej klubowej Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich za sezon 2017/2018, liczonej na podstawie wyników osiągniętych w czterech kategoriach wiekowych (Junior B, Juniorka B, Junior C i Juniorka C), zwycięstwo odniósł klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Nagrody finansowe dla sześciu najlepszych klubów sezonu otrzymali:

  1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów LubelskI – 12 000 zł.
  2. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 10 000 zł.
  3. UKS Rawa Siedlce – 8 000 zł.
  4. NKS Trójwieś Beskidzka – 7 500 zł.
  5. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 7 000 zł.
  6. MKS Istebna – 6 500 zł.

 

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.