PK w Zakopanem: Wygrana dla Clemensa Aignera

14:20, 11.03.2017 Anna Felska Aktualizacja: 14:40, 11.03.2017

W dzisiejszym konkursie w Zakopanem z cyklu Pucharu Kontynentalnego zwyciężył reprezentant Austrii - Clemens Aigner. Na drugim miejscu znalazł się Constantin Schmid, a trzeci był Maximilian Steiner. W serii finałowej mogliśmy oglądać czterech reprezentantów Polski.

Pierwsza seria:

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazł się reprezentant Austrii - Clemens Aigner ze skokiem na 131 metr, co dało mu 128.9 punktów. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Constantin Schmid, który wylądował na 135 metrze. Niemiec do lidera stracił 8.5 punkt. Z kolei trzecia pozycja należała do Maximiliana Steinera. Steiner za lot o długości 128 metrów otrzymał 118 punktów. Czwarty był pochodzący z Niemiec - Felix Hoffmann. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który oddał skok o długości 126 metrów i ostatecznie uplasował się na 8 lokacie. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Jakub Wolny (121.5 m). Do serii finałowej awansował jeszcze Stanisław Biela (118 m) oraz Paweł Wąsek (116 m). Niestety pozostała szóstka Polaków, czyli Krzysztof Biegun (miejsce 31), Przemysław Kantyka (lokata 34), Krzysztof Miętus (pozycja 38), Tomasz Pilch (miejsce 42), Bartłomiej Kłusek (pozycja 48) oraz Bartłomiej Czyż (lokata 49) oddała zbyt krótkie skoki, by znaleźć się w drugiej serii.

Druga seria:

Podium dzisiejszego konkursu w Zakopanem z cyklu Pucharu Kontynentalnego po serii finałowej nie uległo zmianie. Zwycięstwo wywalczył Clemens Aigner, który tym razem wylądował na 133 metrze. Reprezentant Austrii za dwa skoki otrzymał 255.9 punktów. Pozycję drugą zajął Constantin Schmid. Niemiec uzyskał 234 punkty. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Maximilian Steiner. Austriak do lidera stracił aż 25.9 punktów. Natomiast na czwartym miejscu znalazł się Daniel Huber. W drugiej serii najlepszym z reprezentantów Polski był Jakub Wolny. Polak oddał skok o długości 124 metrów i ostatecznie zajął 8 pozycję. Aleksander Zniszczoł uzyskał 126 metrów, co dało mu 9 miejsce. Paweł Wąsek (116 m) uplasował się na 23. lokacie, a Stanisław Biela (112.5 m) został sklasyfikowany na pozycji 25.