PK w Renie: Manuel Fettner wygrywa pierwszy konkurs!

zniszczołW pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego triumfował Austriak – Manuel Fettner. Na drugiej pozycji, konkurs zakończył Johann Andre Forfang, a podium uzupełnił Manuel Poppinger. W pierwszej „10” konkursu uplasował się jeden Biało – Czerwony Aleksander Zniszczoł. Drugi konkurs, który został przeniesiony z wczoraj zostanie rozegrany o godz. 12:00.

Manuel Fettner po skokach na odległość 136 metrów i 132 metry z łączną notą 298.8 wygrał pierwszy z dwóch rozgrywanych dzisiaj konkursów. Na drugim stopniu stopniu podium stanął Johann Andre Forfang (132,5 m; 139 m; 297 pkt.). Podium uzupełnił drugi Austriak – Manuel Poppinger (131,5 m; 132 m; 285.3 pkt.).

Zwycięzca piątkowego konkursu w Renie – Stephan Leyhe (127,5 m; 135,5 m; 283.4 pkt.) zajął 4 miejsce. Tuż za nim uplasował się słoweński skoczek – Anze Semenic (139 m; 129 m; 280.6 pkt.) oraz powracający po upadku w Klingenthal – Phillip Sjoeen (124 m; 133 m; 244.8 pkt.).

W konkursie zobaczyliśmy 6 reprezentantów Polski. Tylko trzem udało się awansować do drugiej serii. Dziewiąte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (128,5 m; 132,5 m; 266.2 pkt.). Na 26 miejscu znalazł się Bartłomiej Kłusek (124,5 m; 117 m; 237.8 pkt.), a na 30 pozycji Stefan Hula (117,5 m; 131.2 pkt.), który nie pojawił się na belce startowej w drugiej serii zawodów.