PK w Renie: Andreas Wank zwycięża, Wąsek dwudziesty

14:32, 03.03.2018 Jagoda Brzozowska

Andreas Wank został zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego w Renie. Na drugim miejscu uplasował się Sondre Ringen, a na trzecim David Siegel. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii na prowadzeniu plasował się Norweg Sondre Ringen. O blisko sześć punktów wyprzedzał Andreasa Wanka, a o prawie dziesięć Ulricha Wohlgenannta. Ostatni triumfator zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego, Marius Lindvik zajmował dopiero jedenastą pozycję. Do serii drugiej awans uzyskało zaledwie dwóch reprezentantów Polski: dziewiętnasty Paweł Wąsek i dwudziesty siódmy Tomasz Pilch. Poza finałową trzydziestką znaleźli się natomiast: Aleksander Zniszczoł (35. miejsce), Przemysław Kantyka (36. miejsce) oraz Klemens Murańka (42. miejsce). Espen Jacobsen został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. Wszyscy skoczkowie oddawali swoje próby z 7. platformy startowej, a wiatr nie przekraczał 1 m/s.

Wyniki pierwszej serii

Ostatecznie Andreas Wank zwyciężył, oddając skok na odległość 137 metrów. Lider po pierwszej serii, Sondre Ringen wylądował na 131. metrze i musiał pogodzić się z wyższością Niemca. Na trzecie miejsce wskoczył Davis Siegel, który również osiągnął 137 metrów. Czwarty rezultat przypadł w udziale Mariusowi Lindvikowi, a miejsca od piątego do ósmego zajęli Austriacy w kolejności: Stefan Huber (132 m), Ulrich Wohlgenannt (128 m), Philipp Aschenwald (133,5 m) oraz Daniel Huber (128,5 m). W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Andreas Schuler (130,5 m) oraz Andreas Granerud Buskum (127 m). Paweł Wąsek (125 m), jak i Tomasz Pilch (126,5 m) zdołali awansować o kilka pozycji i zakończyli konkurs z odpowiednio na dwudziestym i dwudziestym drugim wynikiem.