PK w Iron Mountain: Zwycięstwo Hubera, drugie miejsce Murańki w pierwszym konkursie

19:34, 26.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 19:49, 26.02.2017

klemensmuranka1

Austriak Stefan Huber zwyciężył w pierwszych zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które odbyły się dziś w Iron Mountain. Niewiele do zwycięstwa zabrakło Klemensowi Murańce, który zajął drugie miejsce.

W przeniesionym z wczoraj konkursie Murańka stracił do zwycięzcy - Stefana Hubera - zaledwie 0,3 pkt, chociaż miał dłuższe skoki w obu seriach. W pierwszej polski skoczek uzyskał 140,5 metra, co było najdłuższym skokiem w konkursie (Polak skakał jednak z wyższej belki), a w drugiej 133,5 m. Natomiast Huber skakał na odległość 136,5 m i 132,5 m. Murańka po pierwszej serii zajmował 3. miejsce, a wyprzedzał go jeszcze Florian Altenburger, który zepsuł drugi skok i spadł na 14. pozycję. Trzecie miejsce zajął rodak Hubera Clemens Aigner (132,5 m; 132,5 m), który również miał niewielką stratę. Od Murańki drugi z Austriaków był gorszy o zaledwie 0,9 pkt.

Czwarty był Słoweniec Nejc Dezman, piąty kolejny Austriak Maximilian Steiner, na kolejnych trzech miejscach 6-8. znaleźli się Słoweńcy: Miran Zupancić, Jaka Hvala i Bor Pavlovcić. Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Lukas Wagner, a na dziesiątym drugi z Polaków Jakub Wolny (130,5 m; 136,5 m). Miejsce 15. zajął Aleksander Zniszczoł (127,5; 125,5 m), a 29. Bartłomiej Kłusek (117,5 m; 106,5 m).