PK w Iron Mountain: Lindvik zwycięża, Wolny drugi

21:52, 10.02.2018 Anna Felska Aktualizacja: 22:01, 10.02.2018

W cieniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang, skoczkowie walczą w zawodach zaliczanych do Pucharu Kontynentalnego. Dziś najlepszy w Iron Mountain był Marius Lindvik. Drugie miejsce zajął Jakub Wolny, a trzecie Halvor Egner Granerud. W sumie do serii finałowej awansowało tylko dwóch Polaków.

Po pierwszej serii konkursu zaliczanego do cyklu Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain na prowadzeniu znalazł się Pius Paschke. Reprezentant Niemiec poszybował na 141.5 metr, a jego nota wyniosła 144.1 punktów. Drugą lokatę zajmował Marius Lindvik, który skoczył 137 metr i do lidera tracił 0.4 oczka. Z kolei trzecia pozycja należała do Halvora Egner Graneruda. Norweg wylądował na 134 metrze, co dało mu w sumie 142.5 punktów. Czwarty był Stefan Huber (138 m),a piąty Nejc Dezman (129 m). Najlepiej z grona reprezentantów Polski spisał się Jakub Wolny (130 m), który uplasował się na szóstym miejscu. Do rundy finałowej awansował jeszcze Klemens Murańka (120.5 m), został on sklasyfikowany na lokacie 20. Przemysław Kantyka (112.5 m) zajął miejsce 31, a Aleksander Zniszczoł (108.5 m) był ostatecznie 31.

Ostatecznie triumf w Iron Mountain należał do Mariusa Lindvika. Norweg wylądował na 135.5 metrze, co dało mu w sumie 291.5 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Wolny, który poszybował na 138 metr i ostatecznie do lidera stracił aż 13.8 oczek. Trzecią pozycję zajął Halvor Egner Granerud. Reprezentant Norwegii uzyskał 125 metrów, a jego nota wyniosła 268.7 punktów. Czwarty był Manuel Poppinger (134.5 m), a piąty Anze Lanisek (130.5 m). Klemens Murańka (124 m) rywalizację ostatecznie zakończył na lokacie 20.