PK w Engelbergu: Wygrana Daniela Hubera. Fatalny występ Polaków

15:11, 28.12.2016 Mateusz Król

Daniel Huber

Zakończył się drugi konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego, który odbywa się zmodernizowanej niedawno skoczni w Engelbergu. Zwycięstwo odniósł Daniel Huber przed Aljazem Ostercem i Joakimem Aune. Reprezentanci Polski nie będą miło wspominać tego konkursu. Żaden z piątki Polaków przebywających w Szwajcarii, nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Po pierwszej serii konkursu w Engelbergu prowadził Halvor Egner Granerud po skoku na 141 metrów. Uzyskał on 2.5 pkt. przewagę nad będącym na drugim miejscu Joakimem Aune (138 metrów). Trzeci ze skokiem na 139 metrów był Daniel Huber. Podopieczny Łukasza Kruczka - Sebastian Colloredo uzyskał 138,5 metra, co dało mu miejsce czwarte. Słoweniec Aljaz Osterc (133,5 metra) był piąty. Na szóstej pozycji po pierwszej serii uplasował się Clemens Aigner (132 metry).

Druga seria odwróciła tabele wyników do góry nogami. Ostatecznie zwycięstwo w drugim konkursie w Engelbergu odniósł Daniel Huber (139 metrów; 133,5 metra). Drugi po skokach na 133,5 metra oraz 133 metry był Słoweniec - Aljaz Osterc, który po pierwszej serii zajmował piątą lokatę. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg - Joakim Aune (138 metrów; 131 metrów). Na czwartym miejscu zawody ukończył prowadzący po pierwszej serii zawodów Halvor Egner Granerud (141 merów; 132,5 metra). Piąty był znany wszystkim z Pucharu Świata - Johann Ande Forfang (136 metrów; 131,5 metra). Na szóstym miejscu po skokach na 133,5 metra znalazł się reprezentant Finlandii - Antti Aalto.

Niestety, żadnego z reprezentantów Polski nie zobaczyliśmy w serii finałowej drugiego konkursu z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Najlepszym z nich był Aleksander Zniszczoł, który oddał skok na odległość 119,5 metra. Ta odległość pozwoliła zająć Zniszczołowi dopiero 36 miejsce. Tuż za nim znalazł się Krzysztof Biegun (122,5 metra). Paweł Wąsek (121,5 metra) i Jakub Wolny (117,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 46 i 47. Krzysztof Miętus po skoku na 117,5 metra, został sklasyfikowany na pozycji 49.