PK w Engelbergu: Markus Schiffner wygrywa konkurs

18:30, 27.12.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 18:54, 27.12.2018

Austriak - Markus Schiffner wygrał pierwszy konkurs w ramach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu,. Na drugim miejscu uplasował się Rok Justin, a podium uzupełnił Nejc Dezman. Najlepszy z reprezentantów Polski - Paweł Wąsek zajął odległe 21 miejsce.

To był dzień Markusa Schiffnera. Austriak nie dał szans rywalom i wygrał dzisiejszy konkurs w Szwajcarskim Engelbergu. W swoich próbach uzyskał 137,5 metra oraz 129,5 metra, co dało mu w sumie 317 pkt. Rok Justin po skokach na 129,5 metra oraz 130 metrów, musiał zadowolić się miejscem drugim. Do Schiffnera stracił 13 pkt. Podium uzupełnił Najc Dezman, który lądował na 132 metrze w pierwszej serii i w drugiej na 128 metrze.

Tuż za najlepszą trójką konkursu, znalazł się Kenshiro Ito (128,5 metra; 132 metrów). Na piątym miejscu, sklasyfikowany został Anze Lanisek, który uzyskał 125 metrów i 133 metry. Szósty był reprezentant gospodarzy - Simon Ammann (129 metrów; 133 merów).

Najlepszym z polskich skoczków w dzisiejszym konkursie był Paweł Wąsek, który oddawał skoki na odległość 128 metrów i 121,5 metra. Dało mu to w ostateczności 21 pozycje. Oczko niżej uplasował się Klemens Murańka (129 metrów; 122 metry). Tomasz Pilch po skokach na 118,5 metra oraz 114,5 metra zajął 27 lokatę. Do serii finałowej nie zakwalifikował się Andrzej Stękała (125,5 metra; 34 miejsce) i Przemysław Kantyka (119 metrów; 38 miejsce).