PK w Czajkowskim: Aigner triumfuje w ostatnim konkursie i całym cyklu

12:06, 19.03.2017 Anna Felska

Za nami ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Austriak Clemens Aigner przypieczętował swój triumf w klasyfikacji generalnej zwycięstwem w dzisiejszym konkursie na skoczni w Czajkowskim.

Austriak już wczoraj pewny był triumfu w klasyfikacji generalnej. Dzisiaj jednak postawił kropkę nad "i", zwyciężając po skokach na 98 i 99 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Rok Tarman, który w swoich próbach wylądował na 104 i 99 m. Trzecie miejsce zajął Daniel Huber (103,5 i 101,5 m). Tuż za podium znalazł się Miran Zupancic, który zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Piąty był Trofimov, a szósty Kornilov, który prowadził po 1. serii.

Polacy spisali się słabo. Najlepszy z naszych skoczków zajął 17-te miejsce, a był nim Jakub Wolny (95 m; 92,5 m). Paweł Wąsek był 22-gi, a Olek Zniszczoł 27-my. Stanisław Biela, podobnie jak wczoraj, nie wszedł do finałowej serii.