PK w Brotterode: Karpiel i Wąsek na podium

19:27, 23.02.2019 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 19:28, 23.02.2019

Podczas gdy większość fanów skoków narciarskich skupia się na mistrzostwach świata w Seefeld nie należy zapominać o tym, że skoczkowie, którym nie udało się zakwalifikować na czempionat rywalizują między innymi podczas Pucharu Kontynentalnego w Brotterode.

W zawodach pań zwyciężyła Niemka Pauline Hessler (102 m i 103,5 m), która o ponad sześć punktów wyprzedziła reprezentantkę Polski Kamilę Karpiel. Nasza 17-letnia rodaczka osiągnęła 100,5 m oraz 104,5 m, a ex aequo z nią na drugim stopniu podium stanęła Austriaczka Marita Kramer (104,5 m i 104,5 m). W pierwszej dziesiątce znalazło się także miejsce dla szóstej Kingi Rajdy (98 m i 100,5 m). Ostatnia z naszych reprezentantek, czyli Joanna Szwab (89,5 m i 94,5 m) zajęła osiemnastą lokatę. Początkowo zawody wygrała Katra Komar, ale ostatecznie podczas kontroli sprzętu została zdyskwalifikowana za nieprawidłowy kombinezon.

Wyniki konkursu pań

Konkurs panów również był dla nas udany. Sobotnią rywalizację zwyciężył Clemens Aigner (115,5 m i 115 m), aczkolwiek drugą pozycję wywalczył niespodziewanie Paweł Wąsek (115,5 m i 111,5 m). Trzecie miejsce zajął rodak Aignera, Ulrich Wohlgenannt (114 m i 109,5 m). Wśród czołowych zawodników znalazł się także dziewiąty Aleksander Zniszczoł (110 m i 108 m). Andrzej Stękała (109,5 m i 106,5 m) był dwudziesty drugi, Maciej Kot (109,5 m i 106,5 m) dwudziesty trzeci, a Przemysław Kantyka (108 m i 99 m) trzydziesty.