PK w Bischofshofen: Vancura zwycięża, trzech Polaków z punktami

11:48, 29.01.2017 Anna Felska

Tomas Vancura

Za nami drugi konkurs Pucharu  Kontynentalnego w Bischofshofen. Tym razem zwyciężył reprezentant Czech Tomas Vancura, który wczoraj zajął drugą lokatę. W serii finałowej obejrzeliśmy trzech Polaków.

Vancura nie lądował najdalej bo na 135 i 137 m, ale wysokie noty za styl sprawiły, iż pokonał czterokrotnego mistrza olimpijskiego Simona Ammanna. Szwajcar w swoich skokach uzyskał 136 i 140 m ale musiał uznać wyższość młodszego zawodnika. Na najniższym stopniu podium stanął wczorajszy triumfator Clemens Aigner (132,5 i 138,5 m). Tuż za podium wylądował Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes (133 i 136,5 m). Kolejne trzy miejsca należały do Austriaków: Stefana Hubera, Philippa Aschenwalda oraz Eliasa Tollingera. W czołowej dziesiątce znaleźli się również Davide Bresadola, Jaka Hvala oraz Maximilian Steiner.

Tylko trzech reprezentantów Polski awansowało do drugiej serii, co i tak było lepszym wynikiem niż wczoraj. Najlepiej wypadł Klemens Murańka, który jednak wypadł z czołowej dziesiątki po pierwszej serii i ostatecznie po skokach na 130 i 124,5 m zajął 14. miejsce. W trzeciej dziesiątce uplasował się Bartłomiej Kłusek (120,5 i 121 m) oraz Jakub Wolny (119 i 120 m), którzy zajęli odpowiednio 23 i 27. miejsce. Poza serią finałową znaleźli się: Aleksander Zniszczoł (118 m), Krzysztof Biegun (109,5 m) i Andrzej Stękała (106,5 m), którzy zajęli 36, 47 i 49. lokatę.