PK w Bischofshofen: Triumf Toma Hilde, Pilch czwarty

18:36, 10.01.2018 Anna Felska Aktualizacja: 21:09, 10.01.2018

Za nami pierwsze zawody w Bischofshofen zaliczane do cyklu Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy okazał się być Tom Hilde. Drugie miejsce zajął Andreas Wank, a trzecie Cestmir Kozisek. W sumie do rundy finałowej awansowało dwóch Polaków.

Po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego na prowadzeniu znajdował się David Siegel. Niemiec skoczył 142.5 metra, co dało mu w sumie 141.9 punktów. Drugą pozycję zajmował Andreas Wank, który poszybował na 139 metr i do lidera tracił 10.9 oczek. Na trzecim miejscu znalazł się Ulrich Wohlgenannt. Reprezentant Austrii wylądował na 134.5 metrze, a suma punktów na jego koncie wynosiła 128.3. Czwarty był Anze Lanisek (134.5 m). Najlepiej klasyfikowany z reprezentacji Polski po pierwszej serii był Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 134 metry i zajmował lokatę 5. Tomasz Pilch (130 m) uplasował się na miejscu 8. Niestety Klemensowi Murańce (127 m) oraz Przemysławowi Kantyce (127 m) nie udało się awansować do drugiej rundy, znaleźli się oni odpowiednio na 31 oraz 34 lokacie.

Druga seria należała do Toma Hilde. Reprezentant Norwegii poszybował na 139 metr, a na jego koncie pojawiła się suma 250.9 punktów. Na drugiej lokacie znalazł się Andreas Wank, który skoczył 126 metrów i do lidera stracił tylko 0.5 punktu. Trzecią pozycję zajął Cestmir Kozisek. Czech uzyskał 132.5 metra. Czwarty pierwotnie był Anze Lanisek (129.5 m), ale został zdyskwalifikowany. Na czwarte zatem miejsce awansował Tomasz Pilch (133.5 m) i dzięki temu odzyskał pozycję lidera klasyfikacji generalnej PK. Z kolei Aleksander Zniszczoł (128 m) ostatecznie uplasował się na pozycji 8. po dyskwalifikacje Thomasa Hofera z Austrii.