PK: Ulrich Wohlgenannt triumfuje, Jan Ziobro 3

12:56, 14.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 12:59, 14.02.2016

Ulrich Wohlgenannt wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Austriak skoczył 123 i 131 m. Na podium stanął też reprezentant Polski.

Drugą lokatę wywalczył Thomas Diethart - 127,5 i 125 m a trzecią właśnie Jan Ziobro po skokach na odległość 123,5 i 131 m. Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się kolejny Polak, Jakub Wolny - 123 i 132 m. Na piątej lokacie znalazł się Florian Altenburger - dwukrotnie skoczył 123,5 m. Czołową szóstkę zamknął następny reprezentant Polski - Bartłomiej Kłusek - 125,5 i 127,5 m. Kłusek swoje miejsce podzielił z Clemensem Aingerem - 122,5 i 128 m. Ósmą pozycję zajął Markus Schiffner - 124,5 i 123 m, dziewiątą Lukas Hlava - 122,5 i 122 m zaś dziesiątą Krzysztof Biegun - 115 i 130 m. Na 11 i 12 lokacie uplasowali się kolejno, Łukasz Podżorski - 126 i 120,5 m i Przemysław Kantyka - 117 i 127 m. W finałowej serii wystąpił jeszcze Krzysztof Miętus, który ostatecznie zajął 21 miejsce. Poza czołową ``30-tką`` znaleźli się: Adam Ruda (33 miejsce), Andrzej Zapotoczny (40 miejsce), Klemens Murańka (43 miejsce), Aleksander Zniszczoł (57 miejsce). Tomasz Byrt został natomiast zdyskwalifikowany.

Aktualnie w Pucharze Kontynentalnym prowadzi Karl Geiger - 574 pkt, drugi jest Clemens Aigner - 573 pkt a trzeci Tom Hilde - 558 pkt. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Bartłomiej Kłusek. Z dorobkiem 306 pkt plasuje się na 19 pozycji.